Lubiejeziora - ciekawostki branżowe

Hotele a hostele

Planując wakacje wybieramy przede wszystkim najwygodniejszy – a często również najbardziej atrakcyjny pod względem cenowym – transport oraz oczywiście przytulny i bezpieczny nocleg. Jeśli liczy na dość dobry standard w kontekście miejsca, w którym się zatrzymamy, zazwyczaj rozpatrujemy dwie opcje – hotel oraz hostel. Choć nazwa wspomnianych miejsc noclegowych jest podobna, w rzeczywistości oba obiekty różnią się od siebie pod wieloma względami. Co warto zatem wiedzieć na temat hostelu i hotelu? Który obiekt cieszy się obecnie większą popularnością? Jakie plusy i minusy wiążą się z wakacjami w hostelu? Jakie udogodnienia czekają w hotelu? Jeśli w najbliższym czasie wybieramy się na dłuższe wakacje, powinniśmy poznać odpowiedzi na te pytania.

Wielkość hotelu i hostelu

Podstawowa różnica, którą można wskazać w kontekście hotelu i hostelu, to oczywiście wielkość obu obiektów. Jeśli chodzi o hotele Leszno, Warszawa czy Gdańsk dysponują luksusowymi, dużymi obiektami hotelowymi. W przypadku hosteli są to budynki o wiele mniejsze. Zarówno hotel jak i hostel w tym kontekście wydaje się dobrą opcją. Nawet w przypadku dużych obiektów hotelowych obsługa radzi sobie z wykonywaniem każdych obowiązków, dlatego wielkość obiektu nie powinna nas przerażać. Zostaniemy dobrze obsłużeni także wtedy, gdy wszystkie pokoje będą zajęte.

Pokoje w hotelach i hostelach

Pokoje dostępne w hostelach mogą być kilkuosobowe, jednak często oferowane są również tańsze przestrzenie, w których może mieszkać nawet kilkanaście osób. Jest to idealne rozwiązanie dla osób podróżujących grupą. Czasami – jeśli chcemy wydać mniej – możemy wykupić miejsce w wieloosobowym pokoju, w którym z pewnością poznamy nowych znajomych. Hotele dysponują z kolei pokojami najwyżej kilkuosobowymi. Zapewniają więcej prywatności i są bardziej eleganckie. Bardzo często aranżowane są w różnych stylach, dzięki czemu każdy gość znajdzie dla siebie idealną przestrzeń. Niektóre pokoje są naprawdę tematyczne. Nawiązują na przykład do danego kraju albo miejsca. Jeśli chodzi z kolei o pokoje hostelowe, coraz częściej właściciele tego typu obiektów stawiają na przytulność wnętrz. Popularne są w takich miejscach drewniane meble, puchowe poduszki i domowe wyposażenie (dywany, książki, zasłonki). Innymi słowy – mamy poczuć się jak w domu. W przypadku hoteli jest inaczej. Właściciele chcą zadbać o to, by gość poczuł się w pokoju hotelowym lepiej niż w domu. Stąd wysoki standard i kreatywne pomysły na aranżacje wnętrz. 

Wyposażenie hosteli i hoteli

Jeśli chodzi o wyposażenie hosteli, z pewnością możemy liczyć na udostępnienie pościeli czy kuchni wspólnej dla wszystkich gości. Zazwyczaj łazienki znajdują się w takich obiektach na korytarzach, jednak możemy znaleźć również pokoje hostelowe z osobnymi łazienkami. W przypadku hoteli goście bardzo często mają do dyspozycji własne ręczniki, kosmetyki czy minibar. Standard jest w tym przypadku z pewnością większy niż w przypadku przestrzeni hostelowych. Niemniej jednak oba obiekty pod względem wyposażenia spełniają oczekiwania gości.