Lubiejeziora - ciekawostki branżowe

Akcesoria dla psów

Pies to, jak powszechnie wiadomo, najlepszy przyjaciel człowieka. Czworonogi bardzo często troszczą się o swoich właścicieli, dlatego my także powinniśmy zapewnić pupilowi jak najlepsze warunki rozwoju od pierwszych chwil futrzaka w domu. Istotnym aspektem pielęgnacji psa jest oczywiście szeroko pojęta higiena, której nierzadko trzeba nowego członka rodziny po prostu nauczyć. Nie da się ukryć, iż pierwsza kąpiel czy nauka „załatwiania się” poza domem mogą spędzić domownikom sen z powiek. Niemniej jednak rzetelna i regularna praca z psem szybko przynosi efekty. Warto pamiętać, że zwierzęta domowe reagują nie tylko na dyscyplinę, ale również na okazane serce. Na co trzeba zatem zwrócić uwagę, jeśli mowa o higienie zwierzęcia? Warto przede wszystkim zdobyć kilka podręcznych akcesoriów, dzięki którym pielęgnacja psa stanie się bezpieczna, prosta i – dla obu stron – przyjemna.

Szczotka dla psa

Powstałe w oparciu o innowacyjne rozwiązania, solidne i naturalne szczotki dla psa sprawdzą się przede wszystkim w przypadku długowłosych czworonogów. Niemniej jednak regularne wyczesywanie sierści sprawdza się także w przypadku futrzaków z krótszą sierścią. Jak się okazuje, usuwanie martwej sierści wpływa nie tylko na estetyczny wygląd zwierzaka. Tego rodzaju zabiegi są istotne także pod względem zdrowotnym. Gdy pomagamy psom usunąć niepotrzebną sierść – na przykład przed latem – przygotowujemy je na nadchodzące upały. Wyczesywane zwierzaki lepiej znoszą wysokie temperatury, są weselsze i bardziej skore do zabawy. Warto również podkreślić, że wyczesywany pies nie pozostawia kłębków w domu czy mieszkaniu. Utrzymanie porządku jest wtedy o wiele łatwiejsze. 

Wybór odpowiedniej szczotki dla psa jest bardzo ważny. Kupując tego typu akcesoria powinniśmy zwrócić uwagę między innymi na rodzaj włosia i wielkość rączki. Warto podpytać się pracownika sklepu, która szczotka będzie najbardziej optymalna dla rasy naszego czworonoga. 

Szampony dla psów

Kąpiel psa wielu właścicielom spędza sen z powiek. O ile czesanie zwykle sprawia czworonogom przyjemność i chętnie oddają się takim zabiegom, o tyle w przypadku kąpieli sprawa jest bardziej skomplikowana. Warto pamiętać, by dobrze przygotować zwierzaka do zabiegów pielęgnacyjnych. Dobrze, gdy – nawet w przypadku małego psa – przy kąpieli są przynajmniej dwie osoby. Woda nie powinna być gorąca. Trzeba również pamiętać, by nie było jej zbyt dużo. Kąpiel może być dla futrzaka bardzo stresująca, jednak – jeśli dobrze podejdziemy do sprawy – przyzwyczaimy psa do takich czynności. W sklepach znajdziemy dzisiaj specjalne szampony oraz odżywki, dzięki którym sierść będzie zdrowa i czysta. Bezwzględnie należy unikać szamponów przeznaczonych dla ludzi. Takie kosmetyki zawierają substancje, które mogą podrażnić i uczulić skórę zwierzaka. 

Obecnie o higienę psa można zadbać nie tylko w domu. Coraz częściej – szczególnie w dużych miastach – pojawiają się specjalne salony spa dla czworonogów. Czy warto z nich korzystać? O tym powinien przekonać się każdy właściciel na własnej skórze. A raczej na skórze swojego psa.