Lubiejeziora - ciekawostki branżowe

Wybieramy okna dachowe

rolety velux

Okna do dachów płaskich velux to opcja, dzięki której doświetlisz dom naturalnym światłem. Jest ono niezwykle istotne dla naszego samopoczucia, a także zdrowia. Promienie słoneczne sprawiają, że nam się po prostu chce. Chce uśmiechać, chce być miłym dla innych, chce pracować, chce aktywnie spędzać czas, chce spotykać się z przyjaciółmi, itp. Okna do dachów płaskich velux dostępne są w różnych odsłonach. Oto kilka słów na temat każdej z nich.

 

1. Sferyczne moduły szklane Velux: wykonane zostały w technologii CurveTech, oznacza to, że szyba jest zakrzywiona, wyprofilowana tak, by nie osadzała się na nim woda. Ponadto, posiadają podwójny pakiet szybowy, który sprawia, że mają wysoki poziom izolacyjności i są energooszczędne. Zapobiegają zarówno niechcianej utracie ciepła z pomieszczenia, a także przeciwdziałają jego przegrzaniu. Ich konstrukcja ułatwia utrzymanie ich w czystości, jak już zostało wspomniane wcześniej-woda deszczowa natychmiast spływa z szyby, a ta stworzona jest z hartowanego szkła, odpornego na zarysowania. Istotnym jest także fakt, iż okna do dachów płaskich velux posiadają system elektrycznego sterowania, co zwiększa komfort ich użytkowania, a wbudowany czujnik powoduje natychmiastowe zamkniecie okna, kiedy tylko wyczuje pierwsze krople deszczu. Do okna można dopasować rolety velux i markizy, które zapobiegną przegrzaniu pomieszczenia.

2. Płaskie moduły szklane: rekomendowane są do montażu na dachach o kącie nachylenia 5-15°. Od poprzednio opisywanego produktu różnią się tym, iż są mało widoczne, jest minimalistyczne i pasują do każdego budynku; skutecznie tłumią wszelkie hałasy, zarówno te powodowane przez deszcz, jak i te pochodzące z ulic. Jak wszystkie tego typu okna, chroni pomieszczenie zarówno przed utratą ciepła, jak i przed przegrzaniem. Szyba jest odporna na zarysowania i inne uszkodzenia. Istnieje tutaj także opcja elektrycznego sterowania. Możesz zamontować rolety velux.

3. Kopuły Velux: doskonale sprawdzą się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak również w szpitalach, biurach czy wszelkiego rodzaju warsztatach. Modele te charakteryzują się bardzo wysoką izolacją akustyczną. Kopuła wykonana jest z tworzywa akrylowego lub poliwęglanowego, dzięki którym jest w pełni odporna na zarysowania i inne uszkodzenia. Zjawiska takie, jak chociażby grad, nie są w stanie jej zniszczyć. Kopuły dostępne są także w wersji matowej, co gwarantuje poczucie bezpieczeństwa spowodowane 100% prywatnością. Ponadto, można sterować nią elektrycznie, a także dopasować do niej rolety velux lub markizy, które zmniejszą dopływ ciepła pochodzącego z docierających do pomieszczenia promieni słonecznych nawet o 76%.

4. Okna oddymiające Velux: jest to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala odprowadzić dym i ciepło z płonącego budynku. W przypadku takiej sytuacji, kopuła za pomocą dwóch siłowników, automatycznie unosi się na 15cm lub 50 cm. 15 cm wtedy, kiedy pomieszczenie należy jedynie przewietrzyć, natomiast 50 cm, gdy sytuacja jest poważniejsza. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się w każdym budynku bez względu na jego wielkość i przeznaczenie. Niestety, pożar może zdarzyć się wszędzie, dlatego warto pomyśleć o montażu okien oddymiających, zwłaszcza, że wyglądają jak typowe okna do dachów płaskich velux.

5. Oka wyłazowe Velux: umożliwiają one komfortowe, a przede wszystkim bezpieczne wyjście na dach. Choć nie często zmuszeni jesteśmy do odbywania spacerów po dachu, to istnieje kilka takich sytuacji, w których jest to konieczne, są to chociażby konieczności wykonania prac kominiarskich czy instalacyjnych. Wiele osób, które posiadają dzieci, na pewno spotkało się z sytuacją, kiedy dobra zabawa kończy się płaczem, gdyż latawiec, piłka czy inna zabawka wpadła na dach i się na nim zatrzymała, wtedy docenia się wyłazy. Okno otwiera się ręcznie do kąta 60°. Możliwy jest dobór przezroczystej lub matowej szyby.

5. Nieotwierane okna do dachów płaskich velux: pozwalają na doświetlenie niemalże każdej przestrzeni, w której brakuje naturalnego światła. Do wyboru są kopuły matowe lub przezroczyste, wykonane z akrylu lub poliwęglanu. Materiały te sprzeciwiają, że szyby są w pełni odporne na zarysowania i inne uszkodzenia.

Mam nadzieję, że opisy te choć w niewielkiej części ułatwią Ci wybór okna. Sięgając po produkty marki Velux, zyskujesz gwarancję, że w niezmienionym stanie posłużą Ci przez wiele lat.