Lubiejeziora - ciekawostki branżowe

M jak mieszkanie, czyli wszystko o mieszkaniach dla młodych

 

Wiadomo, że zakup mieszkania to ogromna inwestycja, dla wielu z nas na całe lata. Jednak taka transakcja wymaga dużych nakładów finansowych. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taki zakup, szczególnie przy obecnych problemach ekonomicznych w Europie i rosnącym bezrobociu. Jak zatem zapewnić sobie i swojej rodzinie dom, który będzie naszą własnością? Od niedawna możemy się spotkać z promoją tajemniczego skróru MDM, który jest rządowym projektem wsparcia dla młodych rodzin, które starają się nabyć mieszkanie własnościowe. MDM to sktót od frazy Mieszkania dla Młodych. Jest to program dofinansowania ze strony państwa, które pomaga młodym Polakom w spłacie kredytu hipotecznego zaciągniętego na kikanaście lat. Jest to program, który pozwala w znacznej mierze odetchnąć portfelom młodych ludzi, a jednocześnie pozytywnie stymuluje rynek deweloperski i bankowy. Dzięki takiej propozycji dla młodych ludzi zyskują na tym wszyscy.

 

 

Aby dodatkowo zachęcić do kupowania mieszka w programie MDM deweloperzy starają się planować swoje inwestycje w prosperujących dzielnicach. Mieszkańcy takich nieruchomości mają zapewnione szybkie połączenie komunikacyjne z centrum miasta zarówno drogą komunikacji miejskiej, jak i samochodem. Ze względu, na obecność wielu młodych ludzi w okolicy często znajdują się ośrodki rekreacyjno-sportowe dla dzieci i dorosłych, szkoły i przedszkola. Nowe mieszkania są urządzone przestronnie z myślą o komforcie rodzinnym. Aspektem o którym bez wątpienia należy wspomnieć, to szerokie pasy zieleni roztaczające się wokół budynków. We współczesnym budownictwie dla wygody mieszkańców zapewnia się również możliwość wykupienia miejsca garażowego w kondygracji podziemnej hali. Zastosowanie wszelkich nowoczesnych rozwiązań z pewnością jest dodatkową zachętą nie tylko dla młodych ludzi.

 

Mieszkanie dla młodych jednak nie jest dla wszystkich bez wyjątku. Aby dostać się do programu należy spełnić kilka wymagań.

  • Po pierwsze program jest zaadresowany do osób w wieku do 35 lat. W przypadku małżeństwa pod uwagę brany jest wieku młodszego z małżonków

  • Nieważne czy jesteś singlem, czy żyjesz w szczęśliwym związku małżeńskim. Szanse mają wszyscy.

  • Program dotyczy tylko rynku pierwotnego. Oferta musi pochodzić od firmy deweloperskiej lub spółdzielni mieszkaniowej. Zakupiony lokal nie może mieć więcej niż 75 metrów kwadratowych użytkowej przestrzeni mieszkalnej, lub do 85 i 110 metrów w przypadku rodzin wielodzietnych.

  • Dofinansowanie ma formę jednorazowej pomocy pieniężnej od państwa.

  • Spłata kredytu nie może nastąpić wcześniej niż w ciągu 15 lat od dnia zakupu.

  • Ważnym punktem jest również fakt, że osoby ubiegające się o przyznanie dofinansowania nie mogą posiadać innego mieszkania (ten fakt dotyczy także posiadania mieszkań w przeszłości).

 

Z programu Mieszkania dla Młodych skorzystało już wielu Polaków. Nieruchomości objęte projektem są pełne młodych rodzin z dziećmi, dlatego szczególnie rodziny wychowujące swoje pociechy będą zadowolone z wyboru takiego mieszkania.